מה ההבדל בין סדנת יוגה בארץ לסדנת יוגה בחו"ל + בונוס: כל מה שצריך לדעת לפני שיוצאים לסדנת יוגה בחו"ל

כשהקמנו את Fly Style Boutique החזון שלנו היה לארגן סדנאות יוגה בחו"ל. הרצון שלנו היה לשלב בין שתי האהבות הגדולות ביותר שלנו, יוגה וטיולים ברחבי העולם, אך רצונות לחוד ומציאות לחוד. הקורונה שנכנסה לחיינו בסערה טרפה את כל הקלפים וכך מצאנו את עצמנו מפיקות סדנאות יוגה בארץ.  אנחנו מודות על כך- משהו מופלא קרה, והצלחנו לייצר קהילה מדהימה שהולכת וגדלה בכל ריטריט יוגה  שאנחנו עושות בארץ. 

אז אמנם הקורונה עוד לא לגמרי נעלמה, אך בכל זאת יש אור קטן בקצה המנהרה ובקרוב מאוד נחזור לפעילות מלאה שמשלבת בין סדנאות יוגה בארץ לבין סדנאות יוגה בחו"ל. כדי להתכונן לרגע הזה התיישבנו לכתוב את המאמר שלפניכן, העוסק בהבדלים בין סדנאות יוגה בארץ וסדנאות יוגה בחו"ל, ועל הדרך ריכזנו גם מדריך מקוצר שמכיל את כל מה שצריך לדעת לפני שיוצאים לסדנת יוגה בחו"ל.

סדנאות יוגה בחו"ל לעומת סדנאות יוגה בישראל – מה דומה ומה השוני?

סדנאות היוגה שלנו, בין אם בארץ ובין אם בחו״ל, בנויות על כמה עקרונות בסיסיים- יחס אישי ומשפחתי, דגש על הפרטים הקטנים, יצירת מרחב קסום המאפשר ניתוק אמתי מהסביבה וחיבור לעוצמה של הטבע והקהילה. אוכל משובח ופינוקים הם גם חלק בלתי נפרד מהעניין 🙂 

בין אם תצטרפי לסדנת יוגה בארץ ובין אם תבחר בריטריט בחו״ל- תוכלו להיות בטוחים שהאג׳נדה שלנו תלווה את החופשה המיוחדת מרגע ההגעה ועד לחזרה הביתה.   

ומה בדבר ההבדלים? באופן עקרוני אפשר להגיד כי ההבדל העיקרי בין סדנאות יוגה בארץ לבין סדנאות יוגה בחו"ל הוא במשך הסדנה, אך זהו כמובן פרט טכני בלבד. סדנאות יוגה בארץ אורכות בדרך כלל סוף שבוע שלם- מחמישי בצהריים ועד שבת בצהריים, והן נוטות להיות מרוכזות יותר מבחינת התוכן- הלו״ז מכיל הרבה פעילויות, סדנאות ותרגולים, כמובן עם חלונות זמן למנוחה ונשימה, הנאה מהלוקיישן ושקט אמתי. 

בחו״ל, לעומת זאת, מדובר בחופשות של חמישה ימים ועד שבועיים. ולכן יש הזדמנות לחוות מעבר לתרגולי היוגה והמדיטציה עם אחת מהמורות המקצועיות והמעולות שלנו, גם את התרבות המקומית- סיורים, סדנאות, טיולים רוחניים, ואפילו תרגולי יוגה עם מורים מקומיים. 

כדי להבין בצורה נוחה יותר את ההבדלים בין סדנאות בארץ וסדנאות בחו"ל, ריכזנו את ההבדלים לכדי העיקריים שבהם:

 • משך – סדנאות יוגה בארץ מתפרסות על פרקי זמן קצרים, בדרך כלל סוף שבוע. לעומת זאת סדנאות יוגה בחו"ל מתחילות בדרך כלל בפרק זמן של חמישה ימים, אך יכולות להגיע גם לכדי שבוע ימים או אפילו שבועיים במקרים שמדובר על סדנה כמו קורס הכשרת מורים.
 • עומק ההתנסות – משך הסדנה משפיע באופן ישיר על מידת ההתעמקות וההתנסות ביוגה. ככל שיש לנו יותר זמן, כמו בסדנאות יוגה בחו"ל הנמשכות כשבוע ימים, נוכל  להתנסות להעמק בתרגול, לבלות זמן ממושך יותר עם המורה, לשאול שאלות ולדייק את התרגול שלנו עד לכדי שלמות.
 • החיבור האנושי – בריטריטים שלנו נוצרים קשרים חברתיים עמוקים ומדהימים, וככל שהחוויה ארוכה יותר- כך יש לנו יותר זמן להכיר, להיפתח ולהעמיק את הקשר. הדבר המדהים ביותר עבורנו הוא לראות אנשים שהגיעו לבד לסדנה בארץ יוצרים קשרים עם זרים מוחלטים ולאחר סוף שבוע אחד של חוויה מעצימה משותפת- מחליטים לנסוע יחדיו לריטריט יוגה בחו"ל! 
סדנת יוגה בחו״ל

מה צריך לדעת לפני שיוצאים לסדנת יוגה בחו"ל

ראשית, חשוב לנו לומר שריטריט יוגה בחו״ל מתאים לכולן ולכולם- בין אם מתחילים ביוגה ובין אם מתקדמים יותר! המורות המנוסות שלנו יודעות להתאים לכל משתתף ומשתתפת את רמת התרגול המתאימה לו כך שכל אחד ואחת ירגישו שהם מתאמצים בדיוק במידה הנכונה. 

אז בין אם אתם חדשים ליוגה ובין אם התרגול הוא חלק בלתי נפרד מחייכם- אתם ללא ספק תמצאו הנאה צרופה בחופשת יוגה בחו״ל המשלבת בין תרגולים מעמיקים לחוויות מקומיות ביעד אליו נגיע. 

אז מה חשוב לבדוק לפני שאתם מצטרפים לחוויה כזאת? 

 • הכירו את עצמכם ואת הרמה שלכם – ריטריט יוגה בחו״ל אינו תחרות או הכנה לאולימפיאדה 🙂 חשוב שתהיו במודעות עמוקה לגבי רמת התרגול שלכם, ותעדכנו אותנו לפני הנסיעה בנושאים כמו- סגנון התרגול אותו אתם רגילים לתרגל בדרך כלל, פציעות וקשיים פיזיים במידה ויש, הריון, האם אתם מתרגלים בקביעות או מדי פעם, וכמובן- אם הריטריט יהיה הפעם הראשונה שאתם מתכננים לתרגל 🙂 
 • איזה סגנון יוגה יהיה בסדנהקיים מגוון רחב של סוגי יוגה , וכל סדנה מתמקדת בתרגול מסוים בהתאם לסגנון הוראה של מנחת הריטריט.  בפירוט של כל ריטריט באתר שלנו תוכלו לקרוא על המורה הספציפית של הסדנה המעניינת אתכם, מה הסגנון שהיא מלמדת, ואף להצטקף אליה לשיעור ניסיון בארץ לפני שתירשמו לסדנה בחו״ל. 
 • מבודד או מתוייר – יש ריטריטים המתוכננים ליעדים מבודדים בטבע- כמו ריטריט בהרי האטלס במרוקו,  ומאפשרים למתרגלים ולמתרגלות התבודדות, ניתוק מהרעש וחיבור עצמי ברמה העמוקה ביותר שאפשר לדמיין, וקיימים ם ריטריטים בלוקיישנים מתוירים יותר כמו מיקונוס או גואה- המשלבים הנאה תיירותית לצד תרגולים וסדנאות יוגה. כדאי לשקול מה אופי החופשה שמתחשק לך טרם ההחלטה על היעד הנבחר. 
 • האוכל והלו"ז – לא משנה מה סגנון היוגה שמתרגלים, או איפה בעולם מתקיים הריטריט,מדובר בשתי שאלות חשובות ומהותיות. מדובר על שני האלמנטים המרכזיים ביותר שישפיעו על החוויה שנקראת סדנת יוגה בחו"ל וחשוב מאוד לבדוק לפני שמזמינים שהתוכן של הריטריט והתפריט המתוכנן מתאימים לכם. חשוב לעדכן אותנו בעת ההזמנה על רגישויות מזון, טבעונות, אלרגיות וכו׳. 
סדנת יוגה ביוון

מה לארוז לסדנת יוגה בחו"ל:

כשאנחנו יוצאות לסדנת יוגה בארץ בדרך כלל נגיע עם תיק או טרולי לא גדול במיוחד, אבל כשאנחנו מתכוננות לנסוע לסדנת יוגה בחו"ל אנחנו כבר צריכות להתארגן בצורה משמעותית יותר. כדי שלא תשכחו שום דבר חשוב בבית, ריכזנו את עשרת הדברים שהכי חשוב לארוז לקראת טיסה לסדנת יוגה בחו"ל.

 1. דרכון  – חשוב לוודא כי תוקף הדרכון הוא לפחות חצי שנה קדימה ממועד החזרה מהסדנה.
 2. ויזות – אם נוסעים למדינה שדורשת הנפקת אשרת כניסה חשוב לטפל בכך בזמן שלפני הטיסה. ניתן לעשות זאת דרכינו בפליי סטייל בוטיק
 3. כסף – תמיד מומלץ לבדוק שכרטיס האשראי שלנו הוא בין לאומי ושיש לנו כסף מזומן מספק של מדינת היעד. 
 4. ביטוח – ביטוח נסיעות לחו"ל הוא דבר שחשוב בשגרה, אך מאז הקורונה חשוב גם להוסיף ביטוח ביטולים.
 5. בגדים – אל תשכחו לארוז בגדי יוגה נוחים בכמות מספקת לתרגולים היומיים, אך כמובן גם בגדים ליציאה בערב, בגד ים לבריכה ולספא אם יש, פיג׳מה ובגדים חמים במידה ויוצאים ליעד קר. 
 6. כלי כתיבה – מחברת וכלי כתיבה הם דברים שתמיד כדאי שיהיו איתכם בריטריט יוגה- לזכרונות, מחשבות, חוויות חדשות שכדאי לציין, משפטי חוכמה פילוסופיים יוגיים שהמורה מספרת ונחרטים אצלנו.
 7. מזרן יוגה אישי- למרות שיש לוקיישנים בחו״ל שמספקים ציוד יוגה למתרגלים- אנחנו תמיד ממליצות לקחת מזרן אישי שנוח לנו וכמובן היגייני יותר 🙂 
 8. בקבוק מים- במקום למלא כל פעם כוס, או גרוע מכך- לקנות בקבוקי פלסטיק שאינם ידידותיים לסביבה, כדאי להצטייד בבקבוק אקולוגי ולמלא אותו בקולר לפני כל תרגול. 
 9. כיסוי עיניים- ישמש אותך בהנאה גם בזמן הטיסה, גם במדיטציות וגם בשוואסנה נעימה ומרגיעה. 
 10. אטמי אזניים- כי תמיד כדאי שיהיו. 
 11. כלי רחצה אישיים ותרופות. 
 12. ספר טוב.

לפני כל ריטריט יוגה בחו"ל עם ֿFly Style Boutique, נדאג לצייד אתכן ברשימה ספציפית של דברים שצריך וכדאי להביא לסדנה המדוברת. אנחנו מציעות מגוון רחב של סדנאות וריטריטים בארץ ובעולם עם תכנים שונים ומרתקים מעולם היוגה, המדיטציה, הבודהיזם והוולנס, ונשמח לראות אותך איתנו באחת הסדנאות הקרובות! 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

× היי, נשמח לעזור!