מה זה ריטריט יוגה

ריטריט יוגה- מה קורה במהלכו, למי זה מתאים ולמה לצפות מחוויה כזו- ריכזנו עבורך את כל מה שצריך לדעת לפני שמצטרפים לריטריט יוגה.

מה זה ריטריט יוגה ולמה כדאי לך להשתתף

המילה ריטריט הפכה בשנים האחרונות לשגורה יותר כשמדברים על חופשה בארץ. לפעמים נדמה שבכל רגע נתון מתקיים ריטריט יוגה בצפון או במדבר.  אבל האם אי פעם עצרנו לשאול את עצמנו מה זה ריטריט יוגה ולמה לצפות בפעם הראשונה שנצא לחוויה שכזו?  

פירוש המושג ׳ריטריט׳ (retreat) הוא ׳נסיגה׳ או פרישה מודעת מהיומיום. המונח לקוח מעולם הנזירים הבודהיסטיים, שהיו נודדים למקומות מרוחקים, רגועים וסגפניים בטבע, כדי להתחבר פנימה על ידי מדיטציות, ללא הסחות דעת חיצוניות. מטרתם הייתה להגיע להארה הנכספת, עליה דיבר הבודהה.  

ריטריט יוגה בטבע

כשמדברים על ריטריט יוגה בעולם המערבי, למעשה מתכוונים להחלטה להתנתק לפרק זמן מסוים מהתחייבויות וטרדות היום יום. הנסיגה מגיעה בהקשר של "פרישה זמנית" מהתבניות ולוחות הזמנים שאורח החיים המודרני כופה עלינו. זו התנתקות מודעת מהשגרה, במטרה להקדיש זמן לעצמנו- לגוף, למיינד ולנפש שלנו, להתרכז בכל מה שעושה לנו טוב ולחזור הביתה עם אנרגיה מחודשת ותובנות חדשות ומרגשות על חיינו. 

ישנם המון סוגים של סדנאות יוגה – חלקן סגפניות ופשוטות יותר, וכוללות לינה באוהלים בטבע, אוכל בסיסי ותרגולי יוגה ומדיטציה אינטנסיביים. אחרים מתרכזים בפאן ה׳חופשתי׳ של הנסיגה, וכוללים מלונות מפנקים ופינוקי מותרות כמו טיפולי ספא, ארוחות שף ומסיבות כחלק מהריטריט, כאשר היוגה מהווה מעין תבנית, מסגרת יומיומית של הסדנה. עם זאת, ניתן לומר שהמטרה המשותפת לכל סוג של ריטריט יוגה היא לאפשר למשתתפים להעמיק את  הידע הפרקטי והתאורטי שלהם ביוגה ובפילוסופיה של היוגה,  מבלי לחצים חיצוניים והסחות דעת. אצלנו ב – Fly Style Boutique תמצאו את השילוב המושלם בין חופשת בוטיק מפנקת לבין העמקה ביוגה, מדיטציה, ותכנים מרתקים מעולמות הגוף-נפש. הריטריטים שלנו מתאימים ליוגיסטים בכל הרמות. בשנים האחרונות אנחנו מוציאות ריטריטים קסומים ברחבי הארץ ובעולם, באורך של סופשבוע ויותר. רק את הסגפנות השארנו לנזירים הבודהיסטיים 🙂

מי שטרם מצא את ההזדמנות לקחת סופשבוע שלם רק לעצמו, מוזמן למיני-ריטריט, אירוע יום שכולל את התכנים המופלאים שאנחנו מציעות בסדנאות שלנו, רק בלי לינה. בין אם אירוע גיבוש לחברה או אירוע פרטי כדי לחגוג יום הולדת- נשמח להעניק לך את החוויה המושלמת של ריטריט גם ביום מרוכז, מלא בכל טוב. 

קצת על ההיסטוריה של ריטריטים וסדנאות יוגה

תרגול יוגה (אשר כיום נתפס בעיני רבים כדרך לשמור על כושר ובריאות), החל למעשה בהודו כניסיון להגיע לצלילות מחשבתית תוך כדי שילוב של אלמנטים פיזיים, נפשיים ורוחניים.  לאורך כל הדרך, המטרה העליונה הייתה לאפשר למתרגלי היוגה לשמור על בריאותם ולהיות מאושרים ומודעים יותר לעצמם ולסביבה. אצל ההינדים והבודהיסטים הריטריט נתפס כדרך אינטימית להגיע לדרגות רוחניות גבוהות יותר. לא רבים יודעים זאת אבל גם ביהדות, בנצרות ובאיסלם פונים לריטריטים ספיריטואליים. 

במזרח הרחוק, וגם אצלנו ב-Fly Style Boutique, הריטריט יכול להיות זמן להתבודדות ומבט פנימי או זמן גיבוש של קהילה סביב יוגה.  בריטריטים שלנו, קונספט ההתבודדות הופך לחוויה רוחנית מגבשת וייחודית. מלבד היוגה, שמשולבת בכל ריטריט, כל אחת מהסדנאות שלנו שונה מהאחרת, בלוקיישן ובתכנים הנוספים המוצעים בה. בין אם סדנת יוגה במדבר, ריטריט בין הרים ירוקים בצפון, או חופשת יוגה של שבוע בחו״ל- המשותף לכל הסדנאות שלנו הוא ההשקעה והמחשבה שאנחנו מעניקות לפרטים הגדולים והקטנים כאחד על מנת להבטיח חוויה מעצימה, מסקרנת וייחודית.

 עולם היוגה והוולנס הוא בלתי נגמר ובכל ריטריט אפשר לחוות עולם שונה, חדש ומרתק. בריטריטים שלנו תוכלו להתנסות בתרגולים ובתכנים שיפתחו לכם רבדים חדשים ומפתיעים בעולם הנפלא הזה, ואולי גם בעצמכם! 

ריטריטים עם פליי סטייל

למה לצפות מריטריט יוגה

כמו כל דבר חדש, גם הפעם הראשונה שמצטרפים בה לסדנת יוגה או לריטריט יכולה להיות מלחיצה. עיקר הלחץ שלנו ינבע מסיבות טבעיות של חוסר ידיעה מהעתיד לבוא וחשש שאנחנו עומדים לסבול במשך סוף שבוע שלם. שאלות שבדרך כלל חוזרות על עצמן הן- ומה אם בחיים לא תרגלתי יוגה? יש אוכל או שרק שותים מיצים? זה לא מוזר לבלות סופשבוע שלם עם אנשים זרים?  (רמז- לא, וזה אפילו כייף). 

אם נהיה כנות, אז גם אנחנו, חובבות יוגה מושבעות, חששנו קצת לפני שהלכנו לריטריט היוגה הראשון שלנו. התנסות חדשה עם קבוצת אנשים לא מוכרת, התחייבות לתרגול ולהעמקה פנימית ולא רק לחופשת בטן-גב שגרתית, יכולה להיות מלחיצה וזה לגמרי מובן. בדיוק לשם כך החלטנו לשפוך מעט אור על מה שעתיד לקרות במהלך הריטריט: 

קהילתיות
ללכת לסדנת יוגה זה כמו להצטרף לקהילה חדשה וחמה.  בזמן הריטריט תהיו מוקפים באנשים עם קו מחשבתי דומה שהגיעו כדי לנסות ולחוות את אותם הדברים שאתם מעוניינים לחוות. התחושה של חיבור רוחני בעת תרגול יוגה מסייעת לקשרים שתיצרו להיות עמוקים ומכילים יותר.
אנחנו ממליצות לבוא לריטריט בראש פתוח, ולאפשר לקסם שקורה שם פשוט לפעול. 
מתכננת להגיע לבד? עוד יותר טוב! תחשבי על כך- כמה הזדמנויות יש לנו בחיי היום יום, להכיר אנשים חדשים, נפלאים ובעלי תחומי עניין  דומים לשלנו, ליצור קשרים חברתיים חדשים אשר יצמחו ויפרחו כשנחזור הביתה? 

התנסויות חדשות
בריטריטים שלנו יוגה היא אמנם המסגרת ותוכלו להנות מהרבה תרגולים מגוונים ומעמיקים, אך מלבד היוגה יש במהלך הריטריט עוד מגוון התנסויות חדשות ומרגשות שתוכלו לחוות ולגלות: הכרות עם הבודהיזם והזן, סדנאות על איורוודה (עולם הרפואה ההודי המשלים את היוגה), טקסי קקאו, מדיטציות מיוחדות כגון סאונד הילינג או ריברסינג, הופעות מוזיקליות, טיולים חוויתיים ורוחניים בטבע, מסיבות, הרצאות מעניינות ועוד. כל ריטריט בנוי כדי להעניק לכם חוויה הוליסטית מושלמת, תחושה שהשתתפתם במסע יוצא דופן. 

מקומות חדשים
חלק עיקרי מהחוויה של סדנת יוגה נובע מבחירת  מיקום הריטריט. בין אם מדובר על סדנת יוגה במדבר או ריטריט יוגה בחו"ל, מה שחשוב בבחירת הלוקיישן הוא הייחודיות שלו, והאפשרויות שהוא מציע הן במתחם עצמו (כמו חדרים נעימים וחלל תרגול מרווח עם נוף משגע) והן בסביבה (טבע, ים או אגם, אפשרויות לטיולים באזור). 
כל הריטריטים של Fly Style Boutique מתקיימים במקומות קסומים ומבודדים שמאפשרים למשתתפים את ההתנתקות ממרוץ החיים, בשילוב הכרות עם מקומות חדשים ומרגשים, שההגעה העצמאית אליהם לא תמיד מתאפשרת. 

תזונה
תזונה בריאה, הוליסטית ואיכותית היא חלק בלתי נפרד מריטריט יוגה מושלם. היוגים מקדשים את הגוף כמו גם את האוכל המזין אותו. האוכל בריטריט הוא צמחוני או טבעוני, כדי לשמור על קלילות גופנית לפני ואחרי תרגולי היוגה. בחלק מהריטריטים התזונה מורכבת ממיצים ושייקים בלבד, כאשר מדובר בסדנת דיטוקס של ניקוי רעלים. בסדנאות היוגה שלנו אנו בוחרות שפים מקצועיים המתמחים בתזונה הוליסטית, אשר בונים תפריטים ייחודים לכל סדנה, לפי חומרי הגלם המקומיים, העונתיים,  האורגניים והאיכותיים ביותר. כל ארוחה בריטריט היא חוויה רב חושית ומספקת.

התנתקות והירגעות
לא רק הגוף זקוק לניקוי רעלים, גם הנפש שלנו זקוקה לניקוי עמוק מהחיים הדיגיטליים והלחץ שיש לנו בחיי היום יום. סדנת יוגה היא הזדמנות לאפשר לעצמנו להתנתק באמת לשכוח לכמה רגעים מכל הדברים שמסיחים את דעתנו ולהשקיע זמן איכות בעצמנו. אמנם בדרך כלל יש חיבור לוויפיי בריטריטים שלנו, אבל אנחנו ממליצות תמיד לנסות וליהנות מהמקום עצמו ולא להתרכז בסלולארי.

חיבור לעצמך
סדנאות יוגה מעניקות לנו מרחב להתבונן פנימה ולבחון את החיים שלנו מנקודת מבט אובייקטיבית יותר. תתפלאו, אבל שאלות הרות גורל כמו- האם אני מסופקת בעבודה? האם הקשרים החברתיים שלי נכונים לי? האם אני צריכה לשנות הרגלים בחיי היום יום? יקבלו פתאום נוכחות עמוקה ומפתיעה, ואולי אף יזכו למענה בהמשך הדרך. מדובר על זמן נהדר להחזיר את החיבור הישיר והבלתי- אמצעי עם עצמנו, להצליח להתבונן במראה בלי מסכות. סביבה תומכת כמו שאפשר למצוא בריטריטים היא הזדמנות מושלמת להשתחרר ולהרשות לעצמנו להיות אנחנו.

חידוש התחייבויות
מתרגלי יוגה ותיקים מוצאים בסדנאות יוגה הזדמנות להעמיק את ההבנה שלהם בעולם המופלא של יוגה וללמוד טכניקות חדשות. אבל גם אם מעולם לא תרגלתם יוגה אתם יכולים לנצל את הזמן בסדנה הזה כדי לחדש את ההתחייבות שלכם להקשיב לגוף שלכם, לבסס ידע בתרגול ולדייק תנוחות, בעזרת צוות המנחים הנפלא שמלווה כל ריטריט.

הנאה
אם כל הדברים שאמרנו עד כה נשמעים מלחיצים, ופתאום ישנה תחושה שחייבים לצאת מריטריט עם תובנות משמעותיות על החיים, אז דעו שמעל הכול מה שחשוב בריטריט זה שתהנו ממנו! וההנאה, ללא ספק, מובטחת. 

חברים יקרים, רגעים של ניתוק מטרדות היומיום וחיבור אמיתי לעצמנו ולסובבים הם יקרים מפז בעולם שלנו. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לקחת פסק זמן (קצר או ארוך) ולהצטרף לאחת מסדנאות היוגה הקרובות שלנו. בואו לחוות, להתרגש, להכיר, לגלות, לתרגל, לרקוד, לטעון מצברים, לאכול אוכל משובח, לצחוק, ולחזור הביתה כמו חדשים, עד לפעם הבאה!

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

× היי, נשמח לעזור!